6 simptoma të kancerit të gjirit:

Na ndodh shpesh të shkojmë në spital apo të lëmë takim me mjekun vetëm kur jemi në gjendje të rëndë shëndetësore. E njëjta gjë ndodh edhe me kancerin e gjirit, ku gratë shkojnë të vizitohen vetëm pasi ndiejnë një gjëndër në gjoks. Mjeku kryen disa teste – kontroll të gjirit, mamogramë, eko, biopsi, për të […]

Continue Reading

Notification!

From 09.12.2018 – 09.01.2019 at the Clinic Cuban “San Marco” will come Dr. Maria Isabel Bermudez Dominguez, First grade specialist in immunology and advanced  oncology. For 15 years, part of the staff of Labiofam S.A and part of the Department of Clinical Practice, her contribution to the fight against cancer and treatment of sick patients […]

Continue Reading

Kur është koha e duhur për të ngrënë mëngjesin:

Koha kur hani është po aq e rëndësishme sa ajo që jeni duke ngrënë. Rekomandohet që të hani mëngjesin brenda dy orëve nga momenti kur zgjoheni. Ushqimi brenda kësaj kohe përcakton ritmin për një oreks të shëndetshëm dhe stabilizon sheqernat e gjakut gjatë gjithë ditës. Kur sheqeri i gjakut del jashtë grumbullimit, ajo shpesh shkakton […]

Continue Reading

IMPORTANT NOTICE!!

The Cuban Clinic “San Marko” is the only official distributor of Vidatox 30 CH for Albania and Europe. The Cuban Clinic “San Marko” operates in the Albanian and foreign markets for several years now, offering to the interested patients: the original product, qualified foreign and domestic medical staff, rapid delivery and delivery of the product. […]

Continue Reading

Horoskopi 8 Nëntor 2018

 Dashi 21 Mars – 19 Prill Të lindurit e kësaj shenje do të jenë të përhumbur në reflektime si të karakterit sentimental edhe të atij profesional. Megjithatë i keni të gjitha mundësitë që të shkëputeni nga disa problematika në proces. Demi 20 Prill – 20 Maj Mund të rigjeni një gjendje lumturie dhe shpërqendrimi total […]

Continue Reading

SHEREBELA DHE EFEKTET E SAJ QETESUESE:

Gjethet e sherebelës në sajë të esencës (të pasur në tujon), tanineve, substancave të hidhura etj, kanë veti të pakësojnë djersitjen ( ky veprim shfaqet dy orë pas pirjes së cajit dhe zgjat disa ditë) dhe të shtojnë qumështin te gratë me femijë në gji. Për të pakësuar djersitjen përdoret, në rradhë të parë, në […]

Continue Reading

Vidatox 30CH – Shpresë kundër kancerit

      Vidatox-i, shprese kunder kancerit. 1-Cfarë është vidatox-i, ose helmi i akrepit të kaltër? Vidatox-i eshte nje medikament homeopatik i prodhuar nga laboratori biologjik-farmaceutik Labiofam S.A. i cili prodhohet nga helmi i akrepit blu. Helmi i akrepit është përdorur në mjekësinë tradicionale në disa vende të tilla si Kina dhe India përtë trajtuar […]

Continue Reading

Running

Vrapi të zgjat jetën. Të merresh me aktivitete sportive, është ilaçi kryesor për një shëndet të mirë dhe trup në formë. Të shumtë janë ata të cilët praktikojnë vrapin në mëngjes, apo edhe në orare të tjera të ditës.Vrapi vë në lëvizje të gjitha pjesët e trupit, dhe shërben për të djegur më shpejt kaloritë […]

Continue Reading

Aktualitet

Drita blu nga telefonat, rrezik potencial për zhvillimin e këtyre llojeve të kancerit Ekspozimi ndaj një lloji të dritës blu të emetuar nga dritat LED jashtë shtëpisë, telefonat inteligjentë dhe tabletët mund të rrisë rrezikun për zhvillimin e kancerit të gjirit dhe prostatës, sugjeron një studim i ri.Gjatë studimit, shkencëtarët krahasuan të dhënat mbi ekspozimin […]

Continue Reading

Shendeti

What are the benefits of drinking water? 1. Increases Brain Power and Provides Energy 2. Promotes Healthy Weight Management and Weight Loss 3. Flush Out Toxins 4. Improves Your Complexion 5. Maintains Regularity 6. Boosts Immune System 7. Prevents Headaches 8. Prevents Cramps and Sprains 9. Helps Regulate Your Body Temperature 10. Prevents Backaches 11. […]

Continue Reading