Kujdesi ndaj shëndetit mendor përmes ushqimeve të vjeshtës!

Mollët Sigurisht, mollët janë në treg gjatë gjithë vitit. Por ato janë veçanërisht të shijshme gjatë vjeshtës. Ato janë mbrojtëse neurologjike, parandalojnë dëmtimin e ADNsë, reduktojnë dëmtimin oksidativ dhe të gjitha këto lidhen me një shëndet të mirë mendor. Kungulli Kungulli është ndoshta aroma më e njohur e vjeshtës. Kungulli përmban minerale që nxisin funksionimin […]

Continue Reading

Moringa, nje nga perbersit kryesore i produktit 100% bimor “Largavida”.

Moringa (lat. moringa oleifera) është barishte magjike me prejardhje nga Azia Jugore. Përdoret në mjekësinë tradicionale aziatike një kohë shumë të gjatë. Gjithashtu, ky antioksidant i fuqishëm bimor ka treguar fuqinë e vet kur është fjala për shëndetin e përgjithshëm, transmeton Telegrafi. Për shkak të posedimit të hekurit, përshpejton formimin e hemoglobinës dhe mioglobinës, prandaj është shumë […]

Continue Reading