Vaji i Farave të Linit përmirëson shëndetin e Zemrës dhe lehtëson dhimbjet e Artritit

Përfitimet nga Vaji i Farave të Linit janë të shumta. Arsyeja pse ky vaj është kaq i shëndetshëm është se ka një përqendrim të lartë të Acideve Yndyrore Omega-3, të cilat janë të rëndësishme për shëndetin e përgjithshëm dhe ndihmojnë në përmirësimin e funksionimit të sistemit kardiovaskular, pulmonar dhe imunitar. Veç kësaj redukton inflamacionin dhe […]

Continue Reading

Pneumonia, Mjekja: BRONKOFAM qetëson kollën dhe lehtëson frymëmarrjen

Pneumonia është inflamacioni i parekimës së mushkrive, që shkakton simptoma të mesme deri në të rënda në të gjitha grupmoshat. Organizata Botërore e Shëndetësisë e rëndit këtë sëmundje si një ndër shkaqet më madhore të vdekjes. Por cilat janë shqetësimet që Pneumonia shfaq dhe si vepron BRONKOFAM për lehtësimin e simptomave, përfshirë këtu edhe pacientët […]

Continue Reading

Nga humbja e peshës tek ulja e kolesterolit dhe trajtimi i diabetit, përfitimet nga vaji i farës së zezë

Njerëzit kanë përdorur vajin e farës së zezë, për përfitimet e tij terapeutike, për mijëra vjet. Studimet kanë treguar, se ky vaj mund të ofrojë një mori përfitimesh shëndetësore por edhe kozmetike të tilla si: ndihmon në humbjen e peshës, në reduktimin e akneve, por edhe në uljen e kolesterolit, trajtimin e astmës, diabetit dhe […]

Continue Reading

Probleme me mushkëritë, BRONKOFAM ju vjen në ndihmë

I ftohti dhe temperaturat e ulta nxisin shfaqjen e problemeve në mushkëri. Është fakt që gjatë stinës së ftohtë, gjendja shëndetësore e personave që vuajnë nga sëmundjet kronike të mushkërive dhe të rrugëve të frymëmarrjes, të përkeqësohet. Kollë, vështirësi në frymëmarrje, dhimbje e muskujve në pjesën e kraharorit janë disa nga shqetësimet që shfaqin pacientët […]

Continue Reading