Produkt homeopatik, principi aktiv i te cilit eshte helmi i akrepit Rhopalurus junceues, nje specie endemike kubane.

Vetite e Vidatox:• Anti tumoral: lufton procesin e angiogenezes: procesi i formimit te eneve te reja te gjakut, te cilat ushqejne tumorin. Ne kete menyre, ndalon zhvillimin e mases tumorale, perhapjen e saj dhe ne kombinim me Kimioterapine shakterrojne masen malinje.• Anti inflamator: kunder procesit inflamator. Fuqizon sistemin imunitar.• Analgjezik: qeteson dhimbjet. Ne 62% te […]

Continue Reading

Kujdesi ndaj shëndetit mendor përmes ushqimeve të vjeshtës!

Mollët Sigurisht, mollët janë në treg gjatë gjithë vitit. Por ato janë veçanërisht të shijshme gjatë vjeshtës. Ato janë mbrojtëse neurologjike, parandalojnë dëmtimin e ADNsë, reduktojnë dëmtimin oksidativ dhe të gjitha këto lidhen me një shëndet të mirë mendor. Kungulli Kungulli është ndoshta aroma më e njohur e vjeshtës. Kungulli përmban minerale që nxisin funksionimin […]

Continue Reading

Moringa, nje nga perbersit kryesore i produktit 100% bimor “Largavida”.

Moringa (lat. moringa oleifera) është barishte magjike me prejardhje nga Azia Jugore. Përdoret në mjekësinë tradicionale aziatike një kohë shumë të gjatë. Gjithashtu, ky antioksidant i fuqishëm bimor ka treguar fuqinë e vet kur është fjala për shëndetin e përgjithshëm, transmeton Telegrafi. Për shkak të posedimit të hekurit, përshpejton formimin e hemoglobinës dhe mioglobinës, prandaj është shumë […]

Continue Reading