Ky ushqim e pastron mëlçinë tuaj menjëherë!

AKTUALITET SHENDETI YNE

Mëlçia luan një nga rolet më të rëndësishme në metabolizmin e përgjithshëm të trupit.

Në këtë laborator funksionojnë shumë ‘role’ të rëndësishme, të tilla si djegia e yndyrave, eliminimi i toksinave, prodhimi i disa proteinave, detoksifikimi, ruajtja dhe çlirimi i disa lëndëve ushqyese të rëndësishme dhe shumë të tjera.

Megjithatë, dieta e varfër dhe zakonet e sëmura mund të ndikojnë ndjeshëm në punën e mëlçisë dhe organeve të tjera në trup.

Pra, shëndeti i mëlçisë është vendimtar për shëndetin e përgjithshëm të trupit. jë dietë e pasur me përbërës të shëndetshëm patjetër do të japë rezultate pozitive.

Me këtë pije magjike do të dukeni 10 vjet më të rinj dhe do të përmirësoni shëndetin e mëlçisë, ndërsa do të lexoni edhe 4 kura popullore që e bëjnë mëlçinë si të një 20-vjeçari.

PIJA MAGJIKE

Ju duhen përbërësit:

2 limona;

1 kastravec;

Një tufë majdanoz;

200 ml ujë.

Udhëzimi:

Vendosni të gjithë këta përbërës në një blender.

Sigurohuni që t’i përzieni mirë derisa të keni një përzierje të mirë të pijshme.

Përdorimi:

Rekomandohet që të pini 1-2 gota në ditë, 1 në mëngjes dhe 1 në darken nga kjo pije magjike për një muaj.

Pastaj bëni një pushim 2-javësh.

Pas pushimit, ju mund ta përsërisni këtë trajtim.

Kjo është një pije e veçantë që do të ofrojë shumë përfitime shëndetësore për mëlçinë tuaj dhe gjithë trupin si:

Mëlçi të shëndetshme;

Pastrimi i gjakut;

Sistemi i fortë imunitar;

Detoksifikimi i trupit;

Parandalimi i infeksionit dhe inflamacionit;

Të pasura në cilësitë anti-kancer;

Agjent i fuqishëm antioksidant;

Përmirësimi i metabolizmit;

Reduktimi i niveleve të kolesterolit dhe sheqerit në gjak;

Promovimi i lëkurës së shëndetshme dhe të bukur.

Këto përbërës të fuqishëm jo vetëm që do të rrisin shëndetin e përgjithshëm të mëlçisë, por do t’ju bëjnë të ndiheni më të rinj dhe të rifreskoheni për një periudhë shumë të shkurtër kohe.

Pra, mos prisni më. Kjo pije magjike po ju prêt, ndërsa në vijim gjeni 4 kurat popullore, të dedikuara për mëlçinë.

LIMONI

Çdo ditë esëll në mëngjes 1 orë para buke pihet lëngu i një kokrre limoni dhe 1 lugë gjelle me mjaltë për 30 ditë.

PATËLLXHANI

Merrni 2 patëllxhanë, pritini në katërsh dhe ziejini me 1 litër ujë për 20-25 minuta. Pastaj kullojeni dhe pini 3 herë nga 1 gotë në ditë, para buke.

Patëllxhani ka ngjyrën e zezë të mëlçisë dhe formën e saj, prandaj thuhet se shëron edhe këtë organ.

ARGJINARE

Merrni 2 kokrra të bimës argjinare dhe i shtypni.

Ziejeni në 1 litër ujë.

Lëngu që mbetet, kullohet dhe jepjani të sëmurit nga 3 filxhanë kafeje në ditë.

Këtë e përdorni me sheqer dhe mjaltë.

PELINI

Këtë bimë e kanë përdorur për disa sëmundje si qetësues të dhimbjeve në disa organe, sidomos në mëlçinë e zezë, në verdhës etj.

Zieni 1 lugë kafeje në 1 gotë ujë. Ky lëng si verë, pihet 1 gotë e vogël para buke.